Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12,  Praha 1

Centrum pro školní knihovny
Mgr. Jana Hudousková
tel.: 221 966 416
e-mail: zc.kmpn(@)avoksuoduh

Ptejte se CŠKKŠKCČČDSPgK

Výroční katalog doporučených českých knih pro děti a mládež

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vydávají třetí výroční katalog doporučených českých knih pro děti a mládež. Komentovaný výběr 36 titulů má pomoci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti v orientaci na knižním trhu.

Katalog sestavili naši přední odborníci na literaturu pro děti a mládež Jana Čeňková a Petr Matoušek.Jejich výběr zahrnuje první vydání původní české tvorby autorů a ilustrátorů, která vyšla od léta 2014 do poloviny září 2015. Je koncipován abecedně, obsahuje vždy stručné hodnocení díla, medailon autora a ilustrátora, přibližuje obálku knihy a přidává označení doporučené věkové hranice čtenářů. Jeho součástí je přehled oborových ocenění a adresář nakladatelů zařazených titulů.

Pokud máte zájem o tuto publikaci, můžete si ji stáhnout ze stránky http://www.nejlepsiknihydetem.cz/ nebo  nás kontaktujte. Po předchozí dohodě budou publikace k dispozici v Klementinu. Z finančních důvodů nemůžeme publikace zasílat poštou.

Kontaktní osoba: Mgr. Roman Giebisch, Ph.D., Knihovnický institut - Oddělení vzdělávání Národní knihovna České republiky Klementinum 190, Praha 1, roman.giebisch@nkp.cz | www.nkp.cz | Tel: +420 221 663 333, GSM: +420 739 614 027, Budova: B2 Klementinum, Místnost: 2.005

Více na - http://www.nejlepsiknihydetem.cz/

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016