Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12,  Praha 1

Centrum pro školní knihovny
Mgr. Jana Hudousková
tel.: 221 966 416
e-mail: zc.kmpn(@)avoksuoduh

Ptejte se CŠKKŠKCČČDSPgK

Beseda se spisovatelem Lubomírem Müllerem

SCHODY DO NEBESKÉHO POKOJE

je název knihy spisovatele Lubomíra Müllera, který přijel besedovat se žáky 8. tříd. Kniha je o prvním milostném vzplanutí a současně o šikaně mezi dospívajícími v roce 1968. I když je příběh vlastně z minulého století, žáky velmi zaujal. Při čtení pasáží z knížky bylo ve třídě naprosté ticho. O zájmu svědčily i dotazy a spontánní velký potlesk v závěru besedy.


Když pan spisovatel vešel do dveří, trošku jsem se lekla, ale když začal povídat o své smutno smutné minulosti, tak se můj pohled na něho změnil. Jeho knížka se mi líbí vzhledově i obsahově. Jeho příběh je zajímavý a je moc dobře, že o něm napsal. Nebyla část hodiny, kdy bych se nudila. Jelikož kniha zaujala i mé kamarády, budeme uvažovat o koupi. Asi si ji budu přát pod stromeček. Už se na tu skvělou knížku těším.

Anna Bárová

Na první pohled mě spisovatel neuchvátil, ale když odcházel, bylo to úplně naopak. Jeho kniha mě zaujala a překvapila. Beseda se mi líbila a uvědomil jsem si, že lidské zdraví a kamarádi jsou jedna z věcí, které jsou v životě hlavní.

Matěj Melichar

Beseda se mi moc líbila. Pan spisovatel na mě působil jako milý a hodný člověk. Bylo mi ho docela líto, protože to v dětství neměl lehké. Knížka, o které nám vyprávěl, byla hezká, ale krutá. Možná si ji přečtu, protože mě zajímá, co všechno se ještě přihodilo.  Obdivuji ho, že dokáže takhle vyprávět, i když to neměl vůbec lehké. Za 8 let napsal 8 knih. Moc se mi to líbilo a potěšilo by mne, kdybych ho v budoucnu ještě potkala.

Kateřina Hálová

Beseda se mi líbila, protože spisovatel byl velmi přátelský. Na knize se mi líbí, že je napsaná podle pravdy, má zábavné i smutné části, ale hlavně se autor nebál napsat vše, co v mládí prožil. Knihu bych si rád koupil a po jiných dílech se podívám. Nejvíc se mi líbilo, že se autor překonal a dokázal o svém životě mluvit.

Martin Jinda

Beseda se spisovatelem, ZŠ Zborovská, Tábor

Beseda se spisovatelem, ZŠ Zborovská, Tábor

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016