Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12,  Praha 1

Centrum pro školní knihovny
Mgr. Jana Hudousková
tel.: 221 966 416
e-mail: zc.kmpn(@)avoksuoduh

Ptejte se CŠKKŠKCČČDSPgK

Den bezpečnějšího internetu

Již léta spojuje tisíce škol, veřejných knihoven a miliony lidí po celém světě. Ty, kdo se chtějí zúčastnit akcí, které pomáhají vytvářet lepší a bezpečnější internet pro všechny.

Stejně jako každý únor, i v roce 2016 pořádá síť INSAFE/INHOPE s podporou Evropské komise Den bezpečnějšího internetu - ve více než 100 zemích, den věnovaný bezpečnějšímu a odpovědnějšího využívání on-line technologií a mobilních zařízení zejména u dětí a mladých lidí. V České republice je koordinátorem tohoto významného dne Národní centrum bezpečnějšího internetu, a proto se v úterý 9. února 2016 k této celoevropské akci taktéž přidává.

Problematika online safety se v poslední době značně posunula z pozice "bezpečnějšího" internetu k "lepšímu" internetu. Ať už jsme děti a mladí lidé, rodiče a sociální pracovníci, učitelé nebo přímo zástupci průmyslu, manažeři či politici, všichni máme svou roli, svůj part, který bychom měli hrát co nejlépe. A když už jsme u partů. víte, že rok 2016 je 400. výročím úmrtí klasika světové literatury Williama Shakespeara? Jak by se on díval na problematiku světa online? Napsal by divadelní hru, byl by populárním blogerem, nebo by programoval hry?

Vraťme se do reality. Při prosazování lepšího internetu, je třeba motivovat jeho uživatele, aby sehráli svou roli především v tom pozitivním smyslu.
Zároveň je však třeba je varovat před potenciálními riziky, které užívání internetu přináší.

  • Přemýšlíte, jaký part byste mohli při Dni bezpečnějšího internetu hrát vy?
  • Chcete se připojit ke Dni bezpečnějšího internetu 2016 společně s vaší organizací?
  • Zjistit, jaké ceny může vaše organizace vyhrát?
  • Zajímá vás, které organizace podporují Den bezpečnějšího internetu 2016?
  • Chcete se zúčastnit soutěže pro děti iSejf věnované Dnu bezpečnějšího internetu a 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara třeba o Play Station 4 od Disney Channel CZ?
  • Chcete zjistit více informací o tiskové konferenci ke Dni bezpečnějšího internetu 2016?

Více na - http://www.saferinternet.cz/sid-2016/537-safer-internet-day-2016-zahrajte-svuj-part-pro-lepsi-internet.html

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016