Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12,  Praha 1

Centrum pro školní knihovny
Bc. Edita Vaníčková Makosová
221 966 432
775 885 856

Novinky z knihovny a čtenářského klubu ZŠ Zborovská v Táboře

Žákovská knihovna má nové tituly
V měsíci listopadu se fond naší knihovny rozrostl o nové knihy. Na jedné ze schůzek Čtenářského klubu jsme knihy orazítkovaly a přiřadily jim inventární čísla. Práce holky bavila, většina z nich nikdy nic podobného nedělala. A protože jsme byly zvědavé, jaké knihy to jsou, hned jsme je prohlédly. Několik knih pak našlo i svou první čtenářku. A vy ostatní se přijďte podívat a třeba si vypůjčit něco pěkného ke čtení.
Marcela Bauerová
Čtenářský klub

Nebeská Máňa a náš klub o Strašidelné noci
Nebeská Máňa – název dortu, který přinesla Lenka Hopfingerová – nás provázel celým večerem- několikrát jsme ochutnávaly. A nejen to, vyprávěly jsme si strašidelné příběhy a kreslily strašidla. Celý večer ukončila cesta po neosvětlené škole, na kterou jsme se všechny těšily. Zážitky a dojmy jsme si vyprávěly ještě po půlnoci.

Povedl se mi hororový příběh o panence Lauře a paní učitelka mě pochválila.
Dnešek byl super a zjistila jsem, že jsem skvělý detektiv.
Povedlo se mi nakreslit okřídlenou lebku.
Jsem tu poprvé a jako host, ale cítím, že sem patřím.
Napsala jsem příběh o Erikově smrti a přinesla jsem kozí a ovčí sýry. Někteří je ochutnali poprvé.
Dnešní noc se mi líbila víc, než Noc s Andersenem, tady nás bylo míň a víc jsme si to užili.
Přišla jsem později, měla jsem hodinu klavíru, ale o to víc jsem si užila přivítání.
Dnešní večer jsem si užila, výsledek předčil moje očekávání.

Čtenářský klub
ZŠ Zborovská


 

Záložka do knihy spojuje školy
V letošním ročníku tohoto mezinárodního projektu jsme si se školou v Nových Zámcích vyměnili 653 záložek.  Už první rok, kdy jsme se projektu účastnili, jsem požádala o spolupráci naše partnerské město, které právě ten rok bylo ustanoveno- krásná souhra okolností.
Příběhy ukryté v knihách – to bylo mottem letošního roku. Záložky byly velmi pěkné a nutno říci, že nápadité a některé i poměrně pracné. Ve spolupráci budeme pokračovat, žáci devátých tříd tvořili vlastní básně, ty poputují na Slovensko a budou vydány ve školním časopise. Spolupráce se školou v Nábrežné ulici funguje už několikátý rok. V loňském roce jsme pořádali výstavu o tomto městě, jeho historii, pamětihodnostech, významných osobnostech. Součásti byla i prezentace knížek- pohádek a literatury pro děti a mládež, pohlednic a časopisů.
Dvakrát jsem záložky předala osobně na Slovensku, poprvé v roce 2011v ZŠ G.Benthlena. Hned následující rok jsem vezla práce našich dětí- ilustrace českých pohádek, které ve škole byly vystaveny. Přijetí bylo vždy velmi přátelské a srdečné. Měla jsem možnost si školu prohlédnout a popovídat s dětmi, prohlédnout jejich učebnice. Jedna třída druháčků měla připravenou i písničku. Žáci osmých tříd mě pak provedli městem. Dokonce primátor města mě přijal na úřadě a ocenil vzájemnou spolupráci škol.
S paní učitelkou Zuzanou Petikovou, koordinátorkou projektu, se vzájemně informujeme o akcích, na kterých pracujeme. Předáváme si nejen profesní záležitosti, ale i postřehy a reakce našich žáků. Do budoucna bychom rády uspořádaly společné setkání našich žáků.
Marcela Bauerová


 

 

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016