Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12,  Praha 1

Centrum pro školní knihovny
Bc. Edita Vaníčková Makosová
221 966 432
775 885 856

Vícejazyčnost je bohatství

Přijměte pozvání pro pedagogy a děti k účasti ve 4. ročníku dětské soutěže na podporu čtení a psaní v dalším jazyce (vedle češtiny) 

Vícejazyčnost je bohatství.

Soutěž je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla. Soutěž je vyhlášena spolkem Zaedno v rámci projektu Kamarádi. Součástí tohoto projektu je i vícejazyčný časopis Kamarádi. Hlavní téma letošního ročníku je 700. výročí Otce vlasti Karla IV.

Hlavní ceny v soutěži Vícejazyčnost je bohatství jsou školní výlety pro celou třídu. Letos čeká na výherce celých 10 krásných výletů! Pojede se tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR, do Techmanie, muzea nebo na historické památky. Rozdáme i mnoho věcných cen. Udělují se ceny pro jednotlivce, pro školy za kolekce prací a pro pedagoga za spolupráci na soutěži.

Vícejazyčnost je bohatství 2016

Letos máme skvělou novinku – pokusíme se společnými silami vytvořit nový rekord a následně ho registrovat a zapsat do České knihy rekordů! Bude to rekord v největším počtu dětí, které tvoří společné dílo a používají při tom co nejvíce jazyků. Je to výzva pro každou školu či organizaci pracující s dětmi – dejte síly dohromady, aktivujte vaše vícejazyčné děti a staňte se slavným držitelem nového rekordu. Roli bude hrát jak počet zúčastněných dětí, tak i počet jazyků

Práce jsou přijímány do 14. 10. 2016 na kamaradi@zaedno.org nebo on-line ZDE nebo NEdoporučeně na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2.

Slavnostní předání cen proběhne 11. 11. 2016 v Clam-Gallasově paláci v Praze.

Podmínky a vyhlášení soutěže naleznete ZDE.
On-line přihláška do soutěže ZDE.

Pokud se Vám naše soutěž líbí, můžete nám pomoci s její propagací a umísti odkaz či banner na váš web - bannery ke stažení ZDE.

Přeji Vám úspěšný začátek školního roku a jsem s pozdravem
Sevda Kovářová, vedoucí projektu Kamarádi
Tel.: +420 603 103 928
kamaradi@zaedno.org
www.kamaradi.eu

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016