Pedagogická knihovna
Jeruzalémská 12,  Praha 1

Centrum pro školní knihovny
Bc. Edita Vaníčková Makosová
221 966 432
775 885 856

Víly a skřítkové ze ZŠ Zborovská

Slavnostní vernisáž výstavy skřítků a víl proběhla poslední červnové úterý v prostoru před Skřítkovem na náměstí. Originální víly a skřítky vytvořily děti ze Čtenářského klubu, nápad vznikl po dubnové návštěvě Skřítkova. Majitelka – paní Václavíková dětem věnovala materiál k jejich výrobě. A tak vznikla myšlenka – skřítky nejen vyrobit, ale vdechnout jim život pomocí příběhu. Celkem vzniklo 10 exponátů. Vernisáž navštívila i paní místostarostka Michaela Petrová a paní knihovnice Hana Neubauerová, se kterou náš klub spolupracuje.

S1

Děti jí chodí pomáhat do knihovny, pořádají tam tematická odpoledne pro ostatní dětské čtenáře a letos dokonce mohly vybrat a doporučit četbu na prázdniny. Samozřejmě nechyběla paní Václavíková a její manžel, kteří byli vstřícní a laskaví a otevřeli pro všechny účastníky Skřítkov a zdarma nabídli jeho prohlídku.

S2

Také klub pozvali do nové expozice Dětského světa s mašinkou v Klokotské ulici. Program svým krásným zpěvem zpestřil Lukáš Veřtát, který klub navštěvoval vloni. Letos bohužel z časových důvodů nemůže, protože vystupuje v muzikálu Karla Gotta – Čas růží. Prohlédnout jsme si mohli nejen výrobky dětí, ale seznámili jsme se i s příběhy každého skřítka a víly, ti měli i každý svého kmotra- sourozence, tatínka a někdo kamarádku.

S3

Paní místostarostka děti pochválila za čtení a zájem o literaturu. Je to základ pro další vzdělání a rozvoj. Obohacuje nejen slovní zásobu, ale i fantazii a vnímání okolního světa. Pro děti bude i velká motivace k další práci zájem kolemjdoucích, kteří poslouchali jejich příběhy. Všechny víly a skřítky můžete během léta vidět v pobočce knihovny na Pražském sídlišti, kam jste srdečně zváni.

Marcela Bauerová

Čtenářský klub

ZŠ Zborovská

S5

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016